Vítáme vás na našem blogu. Doufám, že se vám to bude líbit.
Prosíme nic nekopírovat bez dovolení autorů.
Pokud nás chcete mít jako spřátelený blog, klidně napište. ;)

Staré zvyky

9. listopadu 2014 v 13:30 | Levy-chan |  Téma týdne
Každý má nějaké zvyky. U někoho převažují dobré, u někoho zase ty špatné. Mezi zvyky bychom mohli počítat i oslavy nějakých svátků. Ve městech se už třeba ani masopust neslaví, ale v některých vesnicích a městečcích je to jedna z významných událostí roku. Stejně tak staré zvyky u Vánoc. Ty zvyky si předáváme už hodně dlouho. Sice se jich hodně změnilo, vytratilo nebo jenom trochu upravilo, ale základ je pořád stejný. Zdobí se stromeček. Jí se bramborový salát a zpívají se koledy. Rodina je spolu. I na Velikonoce jsou staré zvyky. Kluci chodí s pomlázkou za holkama, ty jim dají zdobené vajíčko nebo něco sladkého a po poledni je můžou polít vodou.
Jinak zvyky v životě.... Osobně si myslím, že mám celkem dobré zvyky. Takové ty základní. Třeba, že si před jídlem a po příchodu z venku umyju ruce. Ráno a večer si umývám zuby už úplně automaticky, i když jsem to jako malá nenáviděla. Dávám si vodu k pití vedle postele, kdybych měla náhodou v noci žízeň. Ale někdy to jsou třeba úplné kraviny. Třeba v penále musím mít tužky stejným směrem, mobil si dávám vedle postele, abych věděla, kolik je hodin, ... Prostě každý má nějaké zvyky. Podle mě by se dalo mezi zvyky počítat i návykové látky. Protože když je na nich někdo závislý, tak už to je jeho zvyk, že si dá.
Takže to je ke zvykům ode mě asi všechno. Pokud vás napadnou nějaké zvyky, které ve svém městě slavíte, tak se nebojte a napište je sem a možná někoho inspirujete ;).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte dobré nebo zlé zvyky?

Dobré
Zlé
Tak napůl

Komentáře

1 Kopretinka Kopretinka | 9. listopadu 2014 v 14:20 | Reagovat

Zkuste novou sociální síť Tsū https://www.tsu.co/kopretinka. Objevila se teprve nedávno a už se tam zaregistrovalo tisíce lidí a to i přes to, že je dost podobná všem ostatním sociálním sítím. Je to mutace facebooku s twittrem, ale svoje příspěvky můžete nejen psát na tsū, ale propojit to i se svým dalšími ůčty a jediním kliknutím je poslat jak na twitter, tak na FB. Hlavní důvod, proč se tam všichni houfně přesunují, je nová koncepce sociální sítě. Tsū se totiž rozhodl platit svům užvatelům za to, co děláte běžně. Chatujete s přáteli, lajkujete, komentujete a sdílíte obsah a tím na sebe nabalujete reklamu, která je hlavním příjmem všech sociálních sítí. Zatímco FB a podobné si nechává veškerý příjem z reklam pro sebe, tsū vám vyplácí část svého podílu z reklam. Nejsou to žádné závratné částky, zatím jsem vydělala pár centů za tři dny, ale kdo jiný vám dá peníze jen tak? Za to, co děláte každý den? :) Registrujte se také na https://www.tsu.co/kopretinka a uvidíte, že to vážně funguje. Podívejte se na internet, není to žádný podvod! Už o tom mluvila i Česká televize.

2 Teress* Teress* | E-mail | Web | 9. listopadu 2014 v 14:34 | Reagovat

Já osobně si pod pojmem zvyk představím automaticky Vánoce a Vánoční zvyky.
Krájení jablek, pouštění lodiček.. Vždyť bez zvyků by to nebyly Vánoce :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama