Vítáme vás na našem blogu. Doufám, že se vám to bude líbit.
Prosíme nic nekopírovat bez dovolení autorů.
Pokud nás chcete mít jako spřátelený blog, klidně napište. ;)

Originalita neroste na stromech

28. června 2014 v 15:17 | Levy-chan |  Téma týdne
Jak každý znás ví, tak je hrozně těžké být originální a nít svůj styl. V dnešní době každý každého hned soudí, jaké nosí oblečení a jak se chová (ano, dělám to i já). To samé platí i v umění a hudbě. Každý teď píše písničky na téma "Láska". Je to teď tak časté, že to je skoro až otravné. Neříkám, že některé nejsou pěkné, ale je jich prostě moc. Kdysy se písničky psaly opravdu o věcech, které se opravdu musí hodně řešit (války) a taky o životě. Takže podle měě není špatné, když by třeba někdo psal písničky o přírodě :D. V umění je to samé. Jsou nějací známí sochaři. Jsou ale známí tím, že jsou vyjímeční. Kdyby dělali to samé, co všichni ostatní, tak by si jich nikdo ani nevšiml. To jako obrázky. Všichni kreslí portréty, přírodu, různé části těla, zátiší,... Ale neznám nikoho, kdy by se nějak hodně věnoval kresbě třeba hmyzu.
Dneska je prostě hodně těžké být originální, protože lidé jdou hodně s davem a bojí se odbočit a jít si svou vlastní cestou. Lidé to taky moc nedovolují a těch, kteří vyčuhují říkají, že jsou divní, dokud nejsou slavní. Taky je to těžké, protože lidé už hodně věcí vzali. Hodně lidí zpívalo spousty písniček na jedno téma. Hodně lidí kreslilo zposty věcí. Kvůli davu a poutům u fantazie lidé nejsou tolik originální a bojí se to prosazovat.
U dětí jsem sama zažila, že dokáží vymyslet hodně věcí, které by dospělé ani nenapadly. I moje učitelka na výtvarku říká, že radši učí mladší děti, protože mají větší fantazii a neřeší, jestli to je možné, nebo ne.
Každý by chtěl být originální, ale musí prostě hodně chtít a snažit se pro to.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 28. června 2014 v 16:57 | Reagovat

Souhlasím s tvým článkem. Každý z nás ji v sobě máme, jde jen o to ji nalézt  a "vykřesat", jako když se snažíme o sebe škrtnout dva kamínky, abychom rozdělali oheň - a bez trpělivosti a sirek to půjde těžko...
Zřejmě jen určité části lidí je souzeno být originální, protože když se člověk podívá na ty davy stejných bílých chundelatých ovcí, není nikdo, kdo by ho nějakým způsobem oslovil nebo zaujal. Mezi nimi jsou jen ti, co prahnou po mainstreamu a stereotypním žití. Mnoho lidem dělá potíže projevit svoji originalitu navenek, hlavní roli v tom hrají předsudky o tom, co řeknou ostatní, a jakých reakcí se dočkají od svých známých....a já se ptám: ,,Není to sakra jedno? Je to náš život a jestli s námi má někdo problém, tak ať si ho vyřeší, protože není náš". Jsem neskutečně ráda za každého zajímavého jedince, kterého potkám. Ale škoda je, že je jich tak zatraceně málo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama