Vítáme vás na našem blogu. Doufám, že se vám to bude líbit.
Prosíme nic nekopírovat bez dovolení autorů.
Pokud nás chcete mít jako spřátelený blog, klidně napište. ;)

Akné

10. března 2014 v 9:47 | Levy-chan |  Zábava
Buďte zdrávi vy mí puberťáci :D. Možná si říkáte, že jak akné tak celkově kožní problémy do módy nepatří. Já si ale myslím přesný opak. No přece to záleží jak vypadáme. A nejdřív se těchto problémů musme zbavit. Takže vám tady napíšu pár návodů jak se zbavit akné.

1) Nesahejte si na obličej
Možná si říkáte, co to je sakra za kravinu? Ale jen si uvědomte, jak často si na obličej saháte. Já sama se ho dotýkám skoro pořád. A to je jeden ze způsobů, jak se nám do obličeje dostávají různé bakterie, viry, špína a k tomu se nám ten obličej ještě potí. Takže ideální prostředí pro založení akné plantáže. Tím tu máme první pravidlo. NESAHAT NA OBLIČEJ!!!
2) Umývejte si obličej alespoň 2x denně
Jak jsme si psali v první radě, tak tady k tomu ještě navážeme. I když si na obličej nebudeme sahat, stále tam budou nečistoty a s nima se musí pryč. Tím pádem si bličej uývejte ráno a večer. Pro ty, kterým se hodně potí si ho umyjte i když příjdete ze školy (stačí pouze vodou). Jak jistě víte, moc častě mití ničí pokožku a tak by nebylo od věci si pořídit něco šetrného a ještě lépe na váš typ obličeje (rozeberu příště). MYJTE SI OBLIČEJ!!!
3) Jezte vhodné jídlo
Tvorbu akné podporuje i to, co do sebe házíme. Nejvíc ho podporuje červené maso, uzeniny, brambory, rýže, kořeněná jídla, alkohol, kofein, med a veškeré sladkosti. Měli by jste jíst hodně zeleniny a ovoce, protože mají hodně vitamínů. Taky by jste měli jíst dost minerálů. SLADKÝ NE, OVOCE JO!!!
4) Cvičte
Jak všichni víte, při sportu se potíme ještě víc. Tím ty škodliviny vyplavíme úplně zevnitř těla a pak je můžem všechny spláchnout ve spše. Navíc sport pomáhá proti stresu a ten má z části za vinu, že se nám obličej potí. Já osobně chodím jenou za týden cvičit do posilovny a pak ještě cvičím doma. Ja samozřejmě na vás, jak často budete cvičit. Každý pohyb se počítá. Jo a ještě si hezky budete tvarovat tělo ;). CVIČIT, CVIČIT, CVIČIT!!!
5) Sprcha
Jak už jsem se zmínila, po cvičení je potřeba ze sebe všechno spláchnou. Kdybychom zapomněli na sprchu, tak bychom vytvořili další ještě kvalitněší políčko pro akné (pot a odumřelé buňky ucpou póry). Jak kvůli akné tak i kvůli tomu, že bychom pěkně smrděli. No a jinak se sprchovat každý den. To je myslím snad jasný nám všem tady. SPRCHA!!!
6) Voda
Voda nám pomáhá jak vnitřně tak "venkovně". Nezapomínejte na pitný režim. Hlavně teď v pubertě vypijte alespoň dva litry. PÍT!!!

To je tak všechno, kde se do toho nemusí nějak moc investovat. Jenom pro holky ještě rada. Nanášet co možná nejmíň make-upu. Já vím, moc to nejde když máte ty pupínky, ale alespoň doma si ho můžete smít.
No a nakonec si všechno shrneme:
NESAHAT NA OBLIČEJ
MÝT SI OBLIČEJ
SLADKÝ NE, OVOCE JO
CVIČIT, CVIČIT, CVIČIT
SPRCHA
PÍT

Tímto se s vámi loučí vaše Levy-chan. Doufám, že vám moje rady alespoň trochu pomůžou.
Příště si tu rozebereme typy obličejů a jaké přípravky na ně používat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama